Po dwuletniej przerwie w Sosnowcu znów będzie można zjeść śniadanie na świeżym powietrzu. Wracają niedzielne śniadania w Parku Sieleckim.

Po dwuletniej przerwie do Parku Sieleckiego wracają niedzielne pikniki. Pierwszy piknik odbędzie się już w najbliższą niedzielę 25 czerwca.

– W każdą niedzielę, od 25 czerwca do 3 września, będziemy się spotykali w Parku Sieleckim, tuż obok ogrodu jordanowskiego – zapowiada Michał Mercik, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta.

Piknik w Parku Sieleckim - fot. PL
Piknik w Parku Sieleckim – fot. PL

Piknik rozpocznie się o godz. 9.30 i potrwa do 14.00. W tym czasie każdy będzie mógł spróbować lokalnych smakołyków, zakupić towary od producentów zdrowej żywności, zasmakować smacznych potraw, a także zasiąść w wygodnych leżakach i wypić poranną kawę.

– Każdy kto przyjdzie do Parku Sieleckiego będzie mógł odpocząć na jednym z leżaków przy muzyce płynącej z głośników. Z kolei na najmłodszych będą czekały animacje – dodaje Michał Mercik.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. – Idea jaka nam przyświeca to chęć połączenia kreatywnego spędzania czasu z dziećmi na zewnątrz. Przygotowujemy ciekawe warsztaty w których udział mogą dzieci wraz z rodzicami. Oczywiście wystawcy przygotują też pyszne jedzenie – wyjaśnia Marta Szafraniec, jedna z organizatorek pikniku.

Piknik w Parku Sieleckim - fot. PL
Piknik w Parku Sieleckim – fot. PL

Przypomnijmy, że po raz pierwszy takie pikniki odbyły się w 2015 roku i przyciągnęły do Parku Sieleckiego spore tłumy.

– Z sentymentem wspominam sosnowieckie śniadania na Sielcu. Często przychodziliśmy z przyjaciółmi i spędzaliśmy wspólnie swój wolny czas. Dobrze, że miasto wróciło do tego pomysłu – opowiada nam pan Łukasz z Sosnowca.