Co tydzień na sosnowieckiej Górce Środulskiej odbywają się „Śniadania na trawie”. W ten weekend, 26 sierpnia Zagłębiacy będą bawić się w stylu polskim.

W tym roku „Śniadania na trawie” odbywają się na Górce Środulskiej. Okoliczności są sprzyjające – piękny park, największy w regionie ogród jordanowski, a z samej Górki Środulskiej doskonały punkt widokowy na całe miasto. Co tydzień tematyka śniadań poświęcona jest innemu krajowi.

Do tej pory mieszkańcy poczuli smak Jamajki, USA, Włoch, Grecji, Kuby oraz Wielkiej Brytanii. Teraz czas na ojczyste smaki. Na mieszkańców czekać będzie mnóstwo atrakcji, które inspirowane będą polską kulturą.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z tematycznej strefy gastro (zjeść smaczne polskie potrawy). Ponadto, nie zabraknie warsztatów plastycznych dla najmłodszych. Będzie to niezwykła okazja, aby zrobić biało-czerwone wianki czy bociany z papieru. Organizatorzy przygotowali także gry i zabawy dla cały rodzin oraz kolorowe dmuchańce.

Spotkania w ramach „Śniadania na trawie” odbywają się w każdą niedzielę do 2 września. Impreza rozpoczyna się o godz. 9.30 i trwa do godz. 14.00.