W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce zamknięto wszystkie instytucje kultury. W Sosnowcu znaleźli na to sposób. Miasto chce ruszyć z projektem „Zdalna Kultura”.

Od 12 do 25 marca czasowo zamknięte wszystkie instytucje kultury. Nie pójdziemy zatem do kina, teatru czy muzeum. W Sosnowcu znaleźli na to rozwiązanie.

W przyszłym tygodniu powinien ruszyć projekt „Zdalna Kultura” przygotowany przez sosnowieckie instytucje kulturalne. – Pracujemy nad tym, by w przyszłym tygodniu na naszych stronach zaczęły pojawiać się nie tylko zdalne warsztaty plastyczne, fotograficzne czy artystyczne (domy kultury, biblioteka), ale i zdalne zajęcia z dykcji (Teatr Zagłębia), interaktywny pokój zagadek (Pałac Schoena), przygotowujemy też czytanie bajek i lektur, oraz… wspólną podróż po wystawie wielkanocnej w Zamku Sieleckim – tłumaczy Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta ds. kultury, rozwoju i dialogu społecznego.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 111 osób chorych na COVID-19 (12 w województwie śląskim), w tym 3 zgony [stan na 15 marca, na godz. 11.00].