Co tydzień na sosnowieckiej Górce Środulskiej odbywają się „Śniadania na trawie”. Tym razem Zagłębiacy poznają kulturę Wielkiej Brytanii.

W tym roku „Śniadania na trawie” odbywają się na Górce Środulskiej. Okoliczności są sprzyjające – piękny park, największy w regionie ogród jordanowski, a z samej Górki Środulskiej doskonały punkt widokowy na całe miasto. Co tydzień tematyka śniadań poświęcona jest innemu krajowi. Do tej pory mieszkańcy poczuli smak Jamajki, USA, Włoch, Grecji i Kuby.

W najbliższą niedzielę, 12 sierpnia, kolejna odsłona. Tym razem mieszkańcy stolicy Zagłębia Dąbrowskiego poznają Wielką Brytanię.

Na mieszkańców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Będzie można zjeść śniadanie inspirowane angielską kuchnią. Organizatorzy przygotowali też warsztaty plastyczne, gry i zabawy dla całych rodzin, dmuchańce, a także warsztaty taneczne i zajęcia rekreacyjne. Nie zabraknie też dobrej muzyki.

Na śniadaniu stanie również specjalny autobus typu double decker. Wszyscy zainteresowani będą też mogli wziąć udział w warsztatach językowych.

Spotkania w ramach „Śniadania na trawie” odbywają się w każdą niedzielę do 2 września. Impreza rozpoczyna się o godz. 9.30 i trwa do godz. 14.00.