Policjanci drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zatrzymali 35-latka. Mężczyzna osobową mazdą uderzył w płot. Badanie wykazało, że miał blisko trzy promile alkoholu.

Policjanci z dąbrowskiego wydziału ruchu drogowego otrzymali informacje od dyżurnego komendy o zdarzeniu drogowym w Ujejscu. Mundurowi po przybyciu na miejsce zastali osobową mazdę, której kierowca wjechał w płot. 35-latek wykonując manewr skrętu w lewo, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zdarzenia drogowego.

Dąbrowianin swoim zachowaniem wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu trzeźwości. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kierujący ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Jak by tego było mało, feralny kierowca zabrał ze sobą w podróż, dwóch pasażerów, którzy mocno ucierpieli w wyniku całego zdarzenia. Byli to sąsiedzi nietrzeźwego kierowcy. Obaj zostali przetransportowani do szpitala.

Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie przedstawiono zarzut przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości i spowodowania wypadku drogowego. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie może trafić do wiezienia na 6 lat. Decyzja sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.