Wspaniała zabawa, koncerty, licytacje i pokazy – tak w Zagłębiu Dąbrowskim wyglądał 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy pokazali wielkie serce i mimo niesprzyjającej pogody hojnie wrzucali datki do puszek.

Ogromne serce oraz dobra zabawa – tych dwóch cech nie zabrakło podczas niedzielnego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej było w miastach Zagłębia Dąbrowskiego, gdzie jak zwykle nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy hojnie wrzucali datki.

Pomimo wietrznej pogody mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego mogli wziąć udział w licznych koncertach, licytacjach, pokazach, zabawach i sportowych rywalizacjach. Nie zabrakło także tradycyjnego światełka do nieba.

Wieczorem rozpoczęło się liczenie, które trwało do późnych godzin nocnych. W tym roku, w Czeladzi zebrano ponad 64 tys. złotych. A to wciąż nie koniec, bo do 10 lutego trwają internetowe licytacje.

– Czeladzianie jesteście wspaniali! Mimo fatalnej pogody i pandemicznych problemów jak zawsze okazaliście hojność, by pomagać innym. Już uzbieraliśmy ponad 64 tys. złotych, a niektóre licytacje internetowe jeszcze trwają. To drugi wynik w historii naszych zbiórek, a zważywszy na okoliczności, jest on rewelacyjny – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Kolejny rekord

Znane jest już także wstępne podsumowanie finału Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Górniczej, gdzie padł kolejny rekord. Po wstępnych wyliczeniach ze sztabów, licytacji oraz eSkarbonek Dąbrowa Górnicza zebrała już 193 098,19 złotych! To więcej niż w zeszłym roku (190 tys.), a liczenie jeszcze się nie zakończyło. To jeszcze nie koniec, do końca 31 stycznia eSkarbonki przyjmują wpłaty, a licytacje wciąż trwają.

Wciąż jeszcze trwa liczenie zebranych środków w pozostałych miastach, ale tam również panowała gorąca atmosfera i dobra zabawa.