Śląska drogówka w piątek, 24 stycznia, będzie kontrolować drogi naszego województwa w ramach akcji „Trzymaj się prawego pasa”. Policjanci zwrócą uwagę kierowców tamujących i utrudniających ruch.

Na głównych ciągach komunikacyjnych województwa śląskiego niejednokrotnie można się spotkać z sytuacją, w której kierujący pojazdami korzystają z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny lub tamują czy też utrudniają ruch, poruszając się lewym pasem zbyt wolno.

Takie sytuacje sprawiają, że ruch drogowy nie odbywa się w sposób płynny, wielokrotnie utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, jak również skłania pozostałych kierujących do podejmowania manewru wyprzedzania z prawej strony – podkreślają policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Dlatego też w grudniu 2019 roku śląscy policjanci opracowali projekt pod nazwą „Trzymaj się prawego pasa”. Jego celem jest ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach kierujących oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.