Chociaż na dokładne wyniki zbiórek w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej w zagłębiowskich miastach trzeba jeszcze poczekać, włodarze już chwalą się rekordowymi zbiórkami.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W wielu miastach naszego regionu na rzecz fundacji Jurka Owsiaka kwestowali wolontariusze. Nie zabrakło także licznych atrakcji, koncertów, zabaw, pokazów oraz licytacji.

Mieszkańcy Zagłębia po raz kolejny pokazali wielkie serce i hojnie wsparli największą w Polsce orkiestrę. Na oficjalne wyniki tegorocznej zbiórki trzeba poczekać do marca. Nie są jeszcze znane oficjalne wyniki zbiórek we wszystkich zagłębiowskich miastach. W kilku z nich, wciąż trwają licytacje, które zaważą o ostatecznej kwocie, jaka zasili konto fundacji WOŚP.

Owca z Sosnowca. Dołącz do niezwykłych licytacji, które zasilą konto WOŚP

Tam, gdzie liczenie zostało już zakończone, włodarze mówią o wielkim sukcesie i znakomitych wynikach. Rekordowa zbiórka odbyła się m.in. w Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, a także w Będzinie (ponad 62 tys. zł), Zawierciu (75 tys. zł), Siewierzu (ponad 42 tys. zł), Psarach (ponad 86 tys. zł), a także Sosnowcu (ponad 330 tys. zł).

Przypomnijmy, że w tym roku zbierano środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here