W najbliższą niedzielę odbędzie się 30. finał WOŚP. Z tej okazji w Dąbrowie Górniczej przygotowano wiele ciekawych licytacji. Można wygrać ciekawe przeżycia i przedmioty.

W Dąbrowie Górniczej zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń w związku z 30. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundację można wpierać już teraz. Trwają ciekawe licytacje, z których dochód przeznaczony zostanie na dziecięcą okulistykę.

Do wylicytowania m.in. jedyne w swoim rodzaju warsztaty kulinarne „Zagłębiowska kuchnia i wariacje na temat” z Masterchefem Maciejem Regulskim i prezydentem Dąbrowy Górniczej Marcinem Bazylakiem. Będzie to wyjątkowa okazja do zgłębiania tajników zagłębiowskiej kuchni i rozmowy o mieście podczas jednego popołudnia.

Uczestnicy spotkania przygotują wspólnie pełen zestaw obiadowy (od startera, przez zupę i danie główne, po deser), zgłębiając tajniki regionalnej kuchni Zagłębia Dąbrowskiego. Wariacje na temat zagłębiowskich potraw będą okazją do dzielenia się opowieściami z życia regionu od kuchni i nie tylko. Całość wydarzenia zwieńczy wspólna degustacja przygotowanych potraw.

Coś dla ciała i ducha

Dużym zainteresowaniem cieszy się również sesja zdjęciowa dla dwóch osób autorstwa profesjonalnego fotografa wraz z wycieczką z przewodnikiem po wyjątkowych przestrzeniach byłej Dąbrowskiej Fabryki Obrabiarek DEFUM.

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała aż dwie aukcje: nagranie utworu w profesjonalnym studiu nagrań i lekcję gry na perkusji z finalistą i polskim zwycięzcą międzynarodowego konkursu perkusyjnego Shure Drum Mastery 2019 Michałem Rerakiem.

Nie brakuje też czegoś dla fanów sportowych emocji. Do akcji włączył się MKS Dąbrowa Górnicza Koszykówka oferując zestawy dla kibiców (zestaw 1 i zestaw 2), RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza z zestawem gadżetów oraz współprowadzeniem treningu, KS Unia Strzemieszyce z pakietem gadżetów i Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej z numerem startowym 1 podczas Półmaratonu Dąbrowskiego.

Do wylicytowania są też m.in. rzeźby z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, nocne indywidualne zwiedzanie Muzeum Miejskiego Sztygarka z latarką podczas Nocy Muzeów, podwójne zaproszenie na walentynkowy koncert Baranovskiego w Pałacu Kultury Zagłębia i wiele więcej! Pełną listę licytacji można znaleźć TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE:

Dąbrowa Górnicza gra z WOŚP. Miejskich atrakcji nie zabraknie!