Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zakończył tygodniowy pobyt w kwarantannie i wrócił do normalnych zajęć.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek był podany kwarantannie od 13 marca – po tym, gdy okazało się, że uczestniczył w spotkaniu z udziałem lekarza, u którego potwierdzono później zakażenie koronawirusem. Kwarantanną objęto także dwoje jego współpracowników – wicewojewodę Roberta Magdziarza, a także wojewódzką inspektor sanitarną Urszulę Menderę-Bożek.

Badania nie potwierdziły u niego koronawirusa, ale zgodnie z procedurami w ostatnich dniach przebywał w odizolowanym pomieszczeniu w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Przez ten czas wojewoda pracował kontaktując się ze współpracownikami telefonicznie oraz poprzez wideokonferencje.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach kwarantanną został objęty prawie cały zarząd województwa śląskiego (wyjątkiem jest wicemarszałek Wojciech Kałuża). Stało się to dlatego, że marszałek Jakub Chełstowski miał bezpośredni kontakt z ministrem środowiska Michałem Wosiem, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Oprócz Chełstowskiego, kwarantannie poddano też wicemarszałka Dariusza Starzyckiego oraz członków zarządu Beatę Białowąs i Izabelę Domogałę.