Pijany mężczyzna wdarł się do sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej i zniszczył ołtarz.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 21 marca, przed południem. 41-letni mężczyzna wtargnął do świątyni i zniszczył ołtarz. Przed dalszą dewastacją powstrzymali go księża. Okazało się, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak informuje sosnowiecka diecezja zniszczeniu uległa m.in. mensa ołtarzowa oraz krzyż. Nie doszło natomiast do profanacji Najświętszego Sakramentu.

Nie wiadomo, jaka kara grozi mężczyźnie. Oprócz zniszczenia mienia może odpowiadać m.in. za obrazę uczuć religijnych oraz dewastację miejsca kultu.

– W tym trudnym dla nas wszystkich czasie ksiądz biskup Grzegorz Kaszak prosi o modlitwę za proboszcza parafii, duszpasterzy jak i całą wspólnotę parafialną. Prośmy w naszych prywatnych modlitwach Matkę Bożą Anielską, czczoną w dąbrowskim sanktuarium jako Panią i Matkę Zagłębia, o wstawiennictwo za nami u swojego Syna, jak i o opamiętanie i miłosierdzie dla tych, którzy nie mają szacunku dla tego co dla nas święte – apelują przedstawiciele diecezji sosnowieckiej.