MKS Dąbrowa Górnicza przygotowuje się do ostatecznej walki o utrzymanie w Energa Basket Lidze. Nowy trener Alessandro Magro wskazał gracza, który ma wzmocnić zespół.

Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza mają niezwykle trudne zadanie – utrzymanie się w Energa Basket Lidze. Ma w tym pomóc włoski szkoleniowiec Alessandro Magro, który zastąpił Michała Dukowicza.

Nowy trener od razu przystąpił do pracy. Jego zespół w zamkniętym dla publiczności sparingu przegrał we własnej hali z BM BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 82:85. Obie drużyny wystąpiły w niekompletnych składach.

Nowy trener MKS-u Dąbrowa Górnicza Alessandro Magro – fot. Dorota Murska
Nowy trener MKS-u Dąbrowa Górnicza Alessandro Magro – fot. Dorota Murska

Pojawi się nowy gracz

Pewne jest, że w kadrze dąbrowskiego zespołu pojawi się nowy gracz. Magro wytypował już nawet wzmocnienie na obwód MKS-u. – Trener Magro zdecydował, że potrzebne jest wzmocnienie na pozycję rozgrywającego. Wybrał już nawet zawodnika, któremu przedstawiliśmy konkretną ofertę i czekamy na rozwój wydarzeń. Zależy nam, żeby był z nami jak najszybciej. Czy uda się dopiąć wszystko przed meczem z Legią Warszawa? Tego na chwilę obecną nie wiem, ale zrobimy wszystko, żeby tak się stało – mówi Łukasz Żak, prezes zagłębiowskiego klubu.

Mowa o Tekele Cottonie, którego Magro mógł obserwować w sezonie 2018/2019 w lidze włoskiej w barwach ekipy Fiat Torino. 27-latek może swobodnie grać tak na pozycji rozgrywającego, jak i rzucającego. Zawodnik w rozgrywkach EuroCupu notował wtedy średnio 10,3 punktu, 3,2 zbiórki i 1,5 asysty.

Na wzmocnieniu obwodu być może ruchy kadrowe się nie zakończą. Rozważana jest również opcja wzmocnienia strefy podkoszowej. Do MKS-u na pewno nie wróci z kolei Deng Deng, o powrocie którego dużo się w ostatnim czasie spekulowało.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MKS Dąbrowa Górnicza (@mks_dg)

Z Legią mecz o wszystko

W najbliższą sobotę, 29 lutego, MKS w Warszawie zmierzy się z Legią, czyli bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie miejsca w elicie. Obie drużyny legitymują się aktualnie bilansem 4 zwycięstw i 16 porażek i – wspólnie z Polpharmą Starogard Gdański – walczą o pozostanie w Energa Basket Lidze.

Foto: Dorota Murska