Zarzuty kradzieży z włamaniem do kościoła usłyszał 52-latek, zatrzymany przez jaworznickich policjantów. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież pieniędzy pochodzących z datków wiernych.

Dyżurny jaworznickiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z kościołów na terenie miasta. Niezwłocznie na miejsce został wysłany patrol, który ustalił, że sprawca wszedł do wnętrza kościoła po uprzednim wybiciu witraża, a następnie opróżnił zamknięte skrzynki, w których znajdowały się pieniądze z datków.

Policjanci z patrolówki wytypowali mężczyznę, który mógł dokonać tego czynu i przystąpili do działania. Już po godzinie od zdarzenia zatrzymali 52-letniego mieszkańca Jaworzna. Mężczyzna był bardzo zaskoczony wizytą mundurowych, został zatrzymany i doprowadzony do jaworznickiej komendy.

Podczas przesłuchania usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Za dopuszczenie się czynów w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę. 52-latek przyznał się do winy i złożył krótkie wyjaśnienia, oddał również zrabowane pieniądze.