Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Ostrogórskiej od granicy z Mysłowicami do okolicy skrzyżowania z ulicą Naftową w Sosnowcu. Prace będą wiązały się ze sporymi utrudnieniami w ruchu drogowy.

Prace na odcinku od granicy z Mysłowicami miasto szacowało na 10,5 mln zł. Ostatecznie została wybrana oferta firmy Silesia Invest opiewającą na kwotę 8 mln zł. – To będzie skomplikowana inwestycja ze względu na krótki czas realizacji, który jest wymogiem otrzymanego dofinansowania na kwotę nieco ponad 5 mln zł. Wszystko powinno być gotowe do końca tego roku – tłumaczy Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Inwestycja obejmuje ponad półkilometrowy fragment drogi wraz z otoczeniem. Nie zabraknie doświetlonych przejść dla pieszych oraz drogi rowerowej i nowego ledowego oświetlenia. Wybudowana zostanie nowa jezdnia, kanalizacja deszczowa i sanitarna, a także dwie zatoki autobusowe

Przypomnijmy. Modernizacja całej ulicy Ostrogórskiej została podzielona na trzy części. Pierwszy etap został już wykonany. Mowa o wartej 5,4 mln zł inwestycji związanej z budową 400-metrowego odcinka drogi: od skrzyżowania z ulicą Jagiellońską do przejazdu kolejowego, wraz z budową nowego ronda i drogą rowerową.

Przebudowany zostanie również odcinek od nowego ronda do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Kilka tygodni temu miasto otrzymało na ten cel 3 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. W tym przypadku złożone w przetargu oferty też są niższe. – Szacowaliśmy, że ten odcinek będzie nas kosztował ok. 10 mln zł. Oferty w przetargu zaczynają się od 8 mln zł, a przed nami jeszcze aukcja elektroniczna. Liczę, że jeszcze trochę zaoszczędzimy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zakres prac jest podobny jak na dwóch wspomnianych etapach: nowa jezdnia, chodnik, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych w tym jedno z sygnalizacją oraz przebudowa sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury. Ten etap powinien być gotowy we wrześniu przyszłego roku.

10 KOMENTARZE

  • Inflacja robi swoje. Przy takich rządach PiSu wkrótce trzeba będzie denominację robić i nowe banknoty tak wszystko drożeje.

   • W Sosnowcu tak się składa że rządzi PO. Mimo to mieszasz fakt tematu artykułu z polityką.
    Pisz na temat a jeżeli nie potrafisz zrozumieć jego treść to siedź waści a nie ośmieszają się.

 1. Na przebudowę ww ulicy kilka milionów to dotacja tego opluwanego Rządu PiS.
  Anonim masz jakiś konkretny ze sobą problem.

 2. A gdzie ta krajowa inteligencja w tym ta nadzwyczajna kasta co przy wyborach w SN nie wiedziała czy wybór oznacza się iksem czy kółkiem itd?
  Dzisiejszy inteligent to poziom pierwszego oddziału powszechnej szkoły przed II wojny z tą różnicą że nic nie potrafi zrobić jak również na niczym się nie zna.

  • Pod rządami PiSu dołoży się trzecią godzinę religii kosztem innych przedmiotów i będzie grało, społeczeństwo będzie mądrzejsze.
   Po Twojej kompromitacji z wypowiedzią o inflacji (samorządy są za nią odpowiedzialne?!!) szkoda czasu na dyskusje z Tobą. Prezentujesz poziom adekwatny do wyrażanych przez Ciebie poglądów. Albo inaczej, trolujesz tak ordynarnie, że nie pozostawiasz miejsca na spór merytoryczny, czym upodabniasz się do minionej kampanii prezydenckiej PiSu 🙂

   • Mam nadzieję że Twoje marzenie o kolejnej lekcji religii się nie spełni. Ten PiS niepotrzebnie np przeznacza fundusze na drogi lokalne o czym mowa w artykule ponieważ jest to zadanie własne Gminy

    • Pewnie, lepiej przeznaczyć na 500 plus, 300plus, bon turystyczny plus, trzynastka plus i czternastka plus, a przy tej inflacji to wszystko wkrótce będzie warte tyle co pudełko zapałek 🙂 PiS szybciutko podniesie wtedy podatki, by utrzymać się przy korycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here