Trwa pierwszy etap wiosennych prac na drogach w Sławkowie. Poza likwidacją ubytków wykonywane będą też nowe nakładki asfaltowe.

W tym roku samorząd miasta zamierza przeznaczyć ponad 1,3 miliona złotych na modernizację i remonty dróg gminnych. To ponad trzykrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Według planów, ponad pół miliona złotych z tej kwoty urząd miasta planuje wydać na wykonanie nowych nakładek asfaltowych na gminnych drogach.

Prace zostały podzielone na kilka zadań i maksymalnie potrwać mogą do lipca. W planach jest modernizacja fragmentów dróg gminnych: Myśliwych, Pasterskiej, Zbożowej, Gwarków Sławkowskich, Niwy, bocznej Hrubieszowskiej, Żupniczej, Konarowej i Jagiellońskiej. Na fragmencie Słonecznikowej powstanie nowa podbudowa.

Druga część prac obejmie modernizację fragmentów ulicy Burki i Armii Krajowej. Na tej ostatniej zaplanowano do wykonania nową podbudowę. Trzecie zadanie obejmie prace modernizacyjne fragmentu ulic Miedawa i Jaśminowa, gdzie zostanie wykonana nakładka asfaltowa.

– Sprawność i skuteczność przeprowadzenia tegorocznego postępowania przetargowego na prace drogowe pozwalają nam na dwie rzeczy. Po pierwsze na zrealizowanie bardzo dużego zakresu modernizacji dróg gminnych, a po drugie wykonanie z uzyskanych oszczędności przetargowych dwóch kolejnych odcinków na ulicach Myśliwych i Dębniki. To dodatkowe postępowanie jeszcze trwa, ale wszystko wskazuje na to, że prace zostaną wykonane w najbliższych tygodniach – mówi Rafał Adamczyk burmistrz Sławkowa.

Wkrótce także zostanie przeprowadzone mechaniczne zamiatanie ulic i chodników gminnych w ścisłym centrum miasta.