Zakończył się pierwszy, zasadniczy etap prac na gminnych drogach w mieście. Nowy asfalt położony został na blisko 2700 metrach bieżących dróg.

Zmodernizowane zostały fragmenty dróg gminnych, na których położone zostały nowe nakładki asfaltowe: Myśliwych, Pasterskiej, Zbożowej, Gwarków Sławkowskich, Niwy, bocznej Hrubieszowskiej, Żupniczej, Konarowej, Jagiellońskiej, Dębnikach, Burkach, Miedawie i Jaśminowej. Z kolei na fragmentach ulic Słonecznikowej i Armii Krajowej położona została już nowa podbudowa.

Warto przypomnieć, że w tym roku samorząd miasta planuje przeznaczyć w sumie ponad 1,3 miliona złotych na modernizację i remonty dróg gminnych. To ponad trzykrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Pół miliona złotych z tej kwoty przeznaczone jest na wykonanie nakładek.

– W Urzędzie Miasta trwają obecnie prace koncepcyjne i proceduralne, które mam nadzieję pozwolą na kolejne roboty drogowe. Jeszcze w tym roku planujemy zrobić remont nawierzchni całej ulicy św. Jakuba wraz z wymianą sieci wodociągowej. Pracujemy również nad koncepcją i projektem przebudowy odcinka drogi ulicy PCK od Maluszkowa do ulicy Krakowskiej wraz z budową parkingu dla mieszkańców osiedla – zapowiada Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.

Projektowana jest również modernizacja sieci wodociągowej w ulicy Zakościelnej, co też pozwoli przeprowadzić gruntowną przebudowę tej ulicy.