Kilka oddziałów miejskiego przedszkola i klub integracji społecznej wkrótce zostaną przeniesione do przebudowanego i wyposażonego przez samorząd miasta segmentu „B” Zespołu Szkół w Sławkowie.

Trwają ostatnie prace związane z instalacją wyposażenia. Segment „B”, zlokalizowany pomiędzy Miejską Biblioteką Publiczną a halą sportową nigdy nie został dokończony. Dopiero pozyskanie przez samorząd miasta w ostatnich latach przeszło 747 tys. złotych z Unii Europejskiej oraz ponad 403 tys. złotych z budżetu państwa pozwoliło na nadaniu mu nowych, potrzebnych społecznie funkcji. Wartość wszystkich prac i wyposażenia to ponad 2,9 mln zł.

Tu każdy znajdzie coś dla siebie

Na pierwszym i drugim piętrze swoją działalność będzie prowadził klub integracji społecznej, w którym realizowane będą działania aktywizacji społeczno-zawodowej dla mieszkańców. Parter tego segmentu będzie przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców Sławkowa na cele edukacji przedszkolnej. Właśnie trwają ostatnie prace na parterze tego budynku, w którym od 1 września będą zlokalizowane cztery oddziały przedszkola miejskiego.

Dzieci będą mogły korzystać z nowoczesnych sal i pomieszczeń, wśród których będzie również gabinet do prowadzenia zajęć specjalistycznych. Od września z nowych pomieszczeń korzystać będą grupy Elfów, Zuchów, Odkrywców i Bursztynków.

Poprawa komfortu najmłodszych

Dzięki nowym salom zabaw i edukacji przedszkolnej w segmencie B skorzystają nie tylko dzieci, które będą do nich bezpośrednio uczęszczać. Do nowego obiektu trafią dwie grupy z głównego budynku przedszkola, tak zwanego „Zameczku”. Dzięki temu poprawi się także komfort pobytu dzieci w tym budynku.

– Tym samym będziemy mogli również w nim zaaranżować salę do prowadzenia indywidualnych zajęć specjalistycznych z dziećmi, które potrzebują dodatkowego wsparcia. Będziemy mogli także rozpocząć stopniowe remonty pomieszczeń. Teraz było to bardzo trudne, ponieważ wszystkie sale były wykorzystywane – tłumaczy Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa. – Do nowego obiektu przedszkolnego trafią także dwa oddziały przedszkolaków, które do tej pory były w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Baranowskiego, co pozwoli wykorzystać te sale ponownie dla uczniów tej szkoły – dodaje.

W szkole podstawowej nr 1 również trwają wakacyjne prace. Remont generalny przeszła klasopracownia języka angielskiego oraz korytarz dolny. Naprawiony został również uszkodzony fragment dachu.