W związku z epidemią koronawirusa rząd odradza wyjazdy na Wielkanoc. – Rekomendujemy, aby w te święta Wielkanocne zrezygnować z podroży i pozostać w domach – mówi Michał Dworczyk, szef KPRM.

Tegoroczne święta Wielkanocne będą inne niż zwykle. Nie poświęcimy pokarmów w kościołach. Rząd odradza też wyjazdy i apeluje, żeby zostać w domu. – W związku z epidemią koronawirusa rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta Wielkanocne zrezygnować z podróży i pozostać w domach – powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

– Powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczenie się, to jest oczywiście poważny problem i poważne wyzwanie, bo Święta Wielkiej Nocy są takim czasem, kiedy zwykle spotykaliśmy się z rodzinami, kiedy Polacy podróżowali miedzy miastami, ale (…) staramy się chronić życie ludzkie. W związku z tym rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta zrezygnować z podróży, aby w te święta pozostać w domach – podkreśla Michał Dworczyk.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wyjaśnia, że kontakt przy świątecznym stole, w okresie epidemii, jest w tym roku ogromnym zagrożeniem.

To są święta nowego życia i oby takie były. Postarajmy się, żeby były symbolem życia, a nie epidemii, która może zdziesiątkować nas, jeżeli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie – podkreśla Łukasz Szumowski.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Koronawirus w Czeladzi. Miasto rezygnuje z dekoracji wielkanocnych