Od środy, 1 kwietnia, po wprowadzeniu przez rząd kolejnych obostrzeń obowiązuje zakaz korzystania ze wszystkich miejskich parków oraz miejsc rekreacji.

W ramach nowych przepisów związanych z walką z koronawirusem, do odwołania ma trwać zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich.

Zgodnie z opinią rządu, ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się ludzi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.

W Zagłębiu Dąbrowskim zamknięte zostały parki, skwery, bulwary czy popularne miejsca rekreacyjne, chętnie odwiedzane przez mieszkańców. Wokół miejsc, które nie są ogrodzone, pojawiły się komunikaty informujące o zakazie wchodzenia na ich teren.

W parkach, które mogą pełnić funkcje komunikacyjne, informacje znajdują się m.in. przy wejściach czy ścieżkach. Zakaz nie dotyczy tylko osób, które wykonują w tych miejscach czynności zawodowe lub zadania służbowe czy też policjantów, ratowników medycznych i strażaków w ramach podejmowanych interwencji.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Dalsze kroki w walce z koronawirusem. Wprowadzono kolejne ograniczenia