Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 15 stycznia zagra już po raz 25. Największa impreza w województwie odbędzie się w Sosnowcu.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodzi w tym roku swój jubileusz. Tegoroczny finał odbędzie się już po raz 25.

-25 lat grania orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi Jerzy Owsiak.

Pomoc WOŚP dotarła także do Sosnowca

– Od 2013 roku Sosnowiecki Szpital Miejski otrzymał sprzęt o wartości ponad 760 tysięcy złotych, który służy pacjentom na Oddziale Noworodków i Wcześniaków, Geriatrii czy w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym – mówi Artur Nowak, prezes lecznicy. – To dla nas olbrzymia pomoc i dziękujemy za to Jurkowi Owsiakowi i jego orkiestrze – dodaje.

Wielki koncert w Sosnowcu

Już po raz kolejny wielki koncert odbędzie się w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.

Najważniejszym punktem imprezy będą koncerty na Górce Środulskiej. Na scenie zobaczymy formacje Menago, St. James Hotel, a także Lidię Kopanię, Marcina Wyrostka i dobrze znaną grupę Myslovitz. Około godz. 19.00 na scenie zamelduje się raper Grubson, a tradycyjnie już o 20.00 odbędzie się światełko do nieba. Koncert poprowadzi aktor Teatru Zagłębia Piotr Zawadzki.

– Już dzisiaj mogę powiedzieć, że znowu będziemy się starali, abyśmy organizowali kolejne finały. To łączenie fantastycznej energii ludzi, emocji, zabawy. Wszystkich zachęcamy, aby brali udział w naszych imprezach. Cieszę się, że organizujemy WOŚP z panem marszałkiem, to ogromne wydarzenie w województwie śląskim – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Sztaby połączyły siły

25. finał WOŚP w Sosnowcu – fot. MZ

W tym roku sosnowieckie sztaby połączyły swoje siły i wspólnie organizują wielką taneczną zabawę.

Od samego rana sporo będzie się działo w hali widowiskowo-sportowej w Zagórzu. Zobaczyć będzie można występy cheerleaderek, pokazy tańca i mody, a także występy artystyczne. Pojawią się m.in. . Kasia i Mirek z popularnego show TV, Silver Dance, Anna Maria Brzostyńska, Wiktoria Kubicka, Wiktoria Filipowska, Justyna Pasternak z zespołem, Rockomotive, Badoo Dance Group, Patrycja Trząska i Bartosz Chabowski oraz Tomato. Nie zabraknie konkursów, tradycyjnych licytacji, loterii i wielu, wielu innych atrakcji.

W hali stanie największa w Polsce 2,3-metrowa puszka WOŚP. Budowana też będzie gigantyczna karuzela z tektury i bibuły. Na miejscu pojawią się także m.in. piłkarze Zagłębia Sosnowiec, a wśród kilkunastu stoisk, swoje będzie miało m.in. Muzeum Śląskie.

Ci, którzy wolą wysiłek fizyczny, będą mogli wziąć udział w trzecim Sosnowieckim Biegu „Policz się z Cukrzycą”, który o godz 11.00 wystartuje na Stawikach.

Szpital też gra z Jurkiem Owsiakiem

Sprzęt WOŚP w sosnowieckim szpitalu – fot. MZ

Sosnowiecki szpital również będzie aktywnie uczestniczył w finale WOŚP. Osoby, które 15 stycznia pojawią się w lecznicy przy ul. Zegadłowicza będą mogli się skonsultować, porozmawiać o swoich dolegliwościach i problemach zdrowotnych. Na specjalnych stoiskach będą też mogli wykonać pomiary cukru i ciśnienia.

– Dostaliśmy wiele i zapragnęliśmy dać coś od siebie, stąd pomysł na aktywny udział w finale, a że każdy gra na czym potrafi najlepiej, nasza placówka już drugi rok z rzędu przeprowadzi akcję profilaktyczno-edukacyjną – mówi prezes Artur Nowak.

Z kolei dla młodszych mieszkańców będą czekać stanowiska z grami i doświadczeniami odpowiadającymi na pytania o zdrowiu.

Wyjątkowe licytacje

25. finał WOŚP w Sosnowcu – fot. MZ

To jednak nie koniec niespodzianek. Podczas tegorocznego finału WOŚP nie zabraknie popularnych licytacji. Do wylicytowania będzie m.in. jeden dzień na deskach Teatru Zagłębia w Sosnowcu, wspólny wyjazd na mecz Zagłębia z prezydentem Arkadiuszem Chęcińskim oraz bycie jego sekundantem podczas charytatywnej gali bokserskiej. Odbędzie się ona 17 marca, a jednym z bokserów będzie właśnie prezydent.

– Mam nadzieję, że rola tej osoby nie sprowadzi się do rzucania ręcznika, a do bliższego kontaktu z ringiem i ze mną – mówi.

Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego

25. finał WOŚP w Sosnowcu – fot. MZ

Sosnowiecki finał WOŚP ponownie wspiera Urząd Marszałkowski.

– To niezwykle potrzebna i ważna inicjatywa. Korzystają z niej dzieci i seniorzy, którzy potrzebują pomocy. Atrakcji w Sosnowcu czeka nas niezwykle dużo, liczę, że mieszkańców będzie sporo i liczymy na ich ofiarność – mówi marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa.

Urząd Marszałkowski również przygotował licytacje. Będzie można wygrać m.in. weekend dla dwojga w Koszęcinie z warsztatami z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”, wejściówki na uroczyste otwarcie Stadionu Śląskiego oraz rola w spektaklu Teatru Rozrywki.

Sosnowiec w telewizji

Sosnowiec będzie jednym z dziesięciu, i jedynym w województwie śląskim, miastem, wytypowanym przez fundację, do bezpośredniej transmisji i wejść „na żywo” na antenach TTV, TVN i TVN24.

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...