Wakacje to czas intensywnych prac drogowych. Nie inaczej jest w Sławkowie, gdzie koszt wykonanych w ostatnim czasie zadań wynosi ponad 14 tys. złotych.

Ponad 14 tys. zł warte są wykonane w ostatnim czasie prace związane z montażem znaków, barier i separatorów parkingowych. Rozpoczęły się też remonty drogowe. Przy ulicy Armii Krajowej i w bocznej części rynku zamontowane zostały bariery oddzielające jezdnię od części dla pieszych. Na bocznym parkingu przy ratuszu zamontowane zostały separatory i słupki parkingowe z łańcuszkami. Uzupełnione zostało też w kilku miejscach oznakowanie pionowe.

Zaczynają się również wakacyjne prace na gminnych drogach w mieście. Niebawem rozstrzygnięty zostanie ostatni z przetargów. W czasie wakacji powstaną trzy nowe nakładki asfaltowe na odcinkach ulicy Konarowej (780 m kw.), Wiejskiej (647 m kw.) i Miedawy (480 m kw.).

Rozpoczęła się też likwidacja ubytków (masą mineralno-asfaltową na gorąco – 150 m kw., emulsją i grysami pod ciśnieniem przy pomocy remontera drogowego – 800 m kw., oraz poprzez ręczne wypełnienie destruktem asfaltowym – 80 t). Wyregulowane zostanie kilka włazów studni kanalizacyjnych oraz zaworów wodociągowych i gazowych. Drugi etap prac zaplanowany został na jesień. Skala prac będzie uzależniona od konsekwencji finansowych, jakie dla budżetu miasta będzie miała trwająca epidemia.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here