Zagłębie Sosnowiec poinformowało, że w klubie koronawirusem zarażonych jest już 27 osób. Sobotni mecz z Resovią Rzeszów, który miał się odbyć na Stadionie Ludowym, został odwołany.

W czwartek, 15 października, sosnowiecki klub poinformował, że przeprowadzone testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykazały kolejne dodatnie wyniki w drużynie. Zakażonych koronawirusem jest już 27 osób. To większość piłkarzy i członkowie sztabu szkoleniowego.

Kilka dni wcześniej, 13 października, klub poinformował o dodatnich wynikach testów u pięciu osób. – Wszystkie zakażone osoby czują się dobrze i przebywają w domowej izolacji – przekazał Jerzy Mucha, rzecznik prasowy Zagłębia.

Na sobotę planowany był mecz Zagłębia Sosnowiec z Resovią w ramach 9. kolejki Fortuna 1 Ligi. Spotkanie to zostało przełożone. – W związku z przekazaną przez sosnowiecki klub do PZPN-u informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u zawodników klubu i wynikającą z tego decyzją Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o nałożeniu kwarantanny, spotkanie 9. kolejki Zagłębia z Apklan Resovia zostało odwołane – czytamy w komunikacie PZPN-u.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koronawirus w Zagłębiu Sosnowiec. Mecz z Resovią pod znakiem zapytania