Zagłębie Sosnowiec poinformowało, że w klubie koronawirusem zarażonych jest już 27 osób. Sobotni mecz z Resovią Rzeszów, który miał się odbyć na Stadionie Ludowym, został odwołany.

W czwartek, 15 października, sosnowiecki klub poinformował, że przeprowadzone testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykazały kolejne dodatnie wyniki w drużynie. Zakażonych koronawirusem jest już 27 osób. To większość piłkarzy i członkowie sztabu szkoleniowego.

Kilka dni wcześniej, 13 października, klub poinformował o dodatnich wynikach testów u pięciu osób. – Wszystkie zakażone osoby czują się dobrze i przebywają w domowej izolacji – przekazał Jerzy Mucha, rzecznik prasowy Zagłębia.

Na sobotę planowany był mecz Zagłębia Sosnowiec z Resovią w ramach 9. kolejki Fortuna 1 Ligi. Spotkanie to zostało przełożone. – W związku z przekazaną przez sosnowiecki klub do PZPN-u informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u zawodników klubu i wynikającą z tego decyzją Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o nałożeniu kwarantanny, spotkanie 9. kolejki Zagłębia z Apklan Resovia zostało odwołane – czytamy w komunikacie PZPN-u.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koronawirus w Zagłębiu Sosnowiec. Mecz z Resovią pod znakiem zapytania

16 KOMENTARZE

 1. Prawidłowy model szwedzki zastosowany w klubie. Osoby zdrowe przestaną być zagrożeniem dla starszych schorowanych. Tak tylko pokonamy tegoroczną grypę 👍👍👍

 2. Jak widzę cały klub łącznie z hokeistami – wzorowe zachowanie władz klubu. Jakby tak wszystkie zrobiły w sierpniu nie byłoby już dawno tematu plandemi w sporcie!

 3. Wracając z podróży z Katowic do Sosnowca 15-10-2020 ok.23 na wprost przystanku autobusowego w Dąbrówce Małej w Katowicach na budynku osoba lub osoby nieodpowiedzialne wymalowała napis.
  Całą Polska śpiewa z nami
  Wy…….ać z maseczkami.
  Albert Einstein miał rację pisząc o pokoleniu idiotów.

  • To prawda obecny Sosnowiec jest zakażony szaleństwem chorego sportu bo rzeczy istotne idą na bok a fobia wynaturzonego sportu jest oczkiem w głowie władcy. Kiedy nastąpi koniec tej wyjątkowo kosztownej farsy?

 4. Kolegę Widzącego (choć raczej jest Was wielu) proszę o rozwagę.
  Nic nie wnoszące komentarze dotyczące naszej jednostki nie są na miejscu. Nie są także mile widziane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here