Ruszyła zbiórka dla rodziny, która ucierpiała w wyniku pożaru mieszkania przy ul. Krakowskiej w Sosnowcu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 lutego. Tuż po godzinie 3.00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie dotyczące pożaru w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Krakowskiej w sosnowieckiej dzielnicy Maczki. Jeszcze przed przejazdem strażaków mieszkańcy zdołali się ewakuować.

Niestety w spalonym mieszkaniu zginęła jednak osoba. – Do pożaru doszło w pięciokondygnacyjnym budynku przy dawnym dworcu PKP. Paliło się jedno z mieszkań. W akcji brały udział dwa zastępy straży z Sosnowca oraz po jednym z Jaworzna i Katowic – powiedział st. kpt. Tomasz Dejnak, rzecznik prasowy sosnowieckiej straży pożarnej.

Pożar mieszkania przy ul. Krakowskiej w Sosnowcu – fot. Facebook/Mateusz Bochenek

Poszkodowana rodzina potrzebuje pomocy

Mieszkanie zostało całkowicie zniszczone i wymaga generalnego remontu. Rodzina nie pozostała jednak bez pomocy. W internecie ruszyła zbiórka.

W pożarze zginęła jedna osoba – ojciec i mąż. Żona – po uratowaniu przez straż pożarną, przebywa w szpitalu. Dorosła córka była w tym czasie w pracy. Mieszkanie jest całkowicie zniszczone. Wymaga ogromnego remontu. Kobiety zostały pozbawione dorobku życia i zostały z niczym. Bez pomocy osób o dobrym sercu nie da się go weremontować i wyposażyć. Ogrom nieszczęścia obu kobiet na razie jest największym problemem, ale nie możemy zwlekać z pomocą, bo ich powrót do domu to będzie długi proces. Prosimy o wsparcie i otwarcie serc – czytamy w opisie zbiórki.

Patrol Sąsiedzki posprząta mieszkanie

W pomoc zaangażował się również sosnowiecki poseł Mateusz Bochenek, który pochodzi z Maczek. – To, co zobaczyłem przy ulicy Krakowskiej w Sosnowcu, wprawiło mnie w osłupienie. Mieszkanie jest w katastrofalnym stanie, ale nie poddamy się. Ruszamy z pomocą dla pani Basi i jej córki Agnieszki. Razem z fundacją Rób Dobro, sąsiadami i przyjaciółmi przyniesiemy choć odrobinę radości dla poszkodowanej rodziny – zaznacza Mateusz Bochenek.

Poseł z Sosnowca przekazał już dobrą informację. – Mamy wykonawcę, który podejmie się prac remontowych. Razem z wolontariuszami, przyjaciółmi rodziny, także jako Patrol Sąsiedzki posprzątamy to mieszkanie – podkreśla.

Do tej pory udało się już zebrać ponad 20 tys. złotych. – Zbiórkę internetową wykorzystamy na zakup materiałów budowlanych i mebli – wyjaśniają organizatorzy zbiórki.