W ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej w Sosnowcu zainstalowano ekran do kina plenerowego i nie tylko.

Specjalny ekran w ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki to inwestycja, o której zdecydowali sami mieszkańcy podczas zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Kino w ogrodzie, czyli zakup telebimu oraz zbiorów multimedialnych dla Mediateki zgłosiła Aneta Wcisło, kierowniczka sosnowieckiej książnicy. – „Kino w bibliotece” to lubiany i ceniony projekt Zagłębiowskiej Mediateki, od 2011 roku promujący polską i światową kulturę filmową, adresowany do wszystkich mieszkańców Sosnowca. Polega na cotygodniowych bezpłatnych seansach filmowych oraz pokazach specjalnych. Realizując projekt „Kina w ogrodzie”, chcemy uatrakcyjnić projekcje w okresie wiosenno-letnim, poprzez wyjście na tereny zielone na dziedzińcu Mediateki – wyjaśniała przy składaniu projektu Aneta Wcisło.

Dysponujemy doskonałymi warunkami: teren zamknięty, zagospodarowany, z dostępem do ławek i leżaków, wśród zieleni. Zakup profesjonalnego sprzętu umożliwi projekcje dzienne np. dla dzieci w okresie wakacji oraz wieczorne dla dorosłych amatorów kina – uzasadniała.

Ekran do kina plenerowego w ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki – fot. Zagłębiowska Mediateka

Ekran został już przetestowany

Zakup ekranu oraz sprzętu (profesjonalne nagłośnienie i kamera wizyjna) został sfinansowany z budżetu obywatelskiego z 2019 roku. – Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli się spotkać w sezonie wiosenno-letnim, rozsiąść na wygodnych leżakach i razem obejrzeć wspaniałe filmy w naszym nowym „Kinie w Ogrodzie” – mówi Kinga Baranowska-Jaworek z Zagłębiowskiej Mediateki.

Pokazy filmowe to niejedyne jego przeznaczenie. – Ekran i nagłośnienie zostały zaprojektowane tak, by w ogrodzie można było na żywo oglądać i słuchać transmisji wydarzeń rozgrywających się w auli Zagłębiowskiej Mediateki – dodaje Kinga Baranowska-Jaworek.