Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa śląskiego. Czekają nas śnieżne dni.

IMiGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa śląskiego. Obowiązuje ono od soboty (17 marca) od godz. 20.00 do poniedziałku (19 marca) do godz. 6.00.

Meteorolodzy zapowiadają w całym województwie śląskim opady śniegu i wiatr. Najgorzej ma być jednak w subregionie jurajskim. Tam spodziewają się zawiei i zamieci śnieżnych z wiatrem nawet do 65 km/h.

Pogoda – noc z soboty na niedzielę

W nocy zachmurzenie duże, na północy województwa umiarkowane. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -10°C do -8°C, w rejonach podgórskich około -12°C, na szczytach Beskidów od -13°C do -10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny (od 40 km/h do 55 km/h), w porywach do 80 km/h północno-wschodni. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda na niedzielę (18 marca)

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -3°C, w rejonach podgórskich około -9°C, na szczytach Beskidów od -13°C do -10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny (od 40 do 55 km/h), w porywach do 80 km/h, wschodni i północno-wschodni. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda – noc z niedzieli na poniedziałek

W nocy zachmurzenie duże. Słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -8°C do -6°C, w rejonach podgórskich około -11°C, na szczytach Beskidów od -13°C do -10°C. Wiatr umiarkowany, początkowo w porywach do 60 km/h, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda na poniedziałek (19 marca)

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6°C do -3°C, w rejonach podgórskich około -6°C, na szczytach Beskidów od -11°C do -8°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

UWAGA ŚLISKO! Karambol w Sosnowcu. Zderzyło się 9 samochodów