Karambol w Sosnowcu! W sobotę, 17 marca, około godz. 5.30 na DK86 doszło do kolizji 9 samochodów.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 17 marca, około godz. 5.30 na DK86 w kierunku Katowic, na wysokości zjazdu koło Mercedesa i McDonald’s. – Karambol zapoczątkował kierowca, który stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierki oddzielające jezdnie. Kolejne nadjeżdżające auta nie nadążały z hamowaniem na śliskiej nawierzchni, wpadając na siebie – relacjonuje policja.

Droga przez ponad dwie godziny była całkowicie zablokowana. Wytyczone były objazdy przez Milowice, ale od około godz. 8.30 droga jest już przejezdna. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Co było przyczyną kolizji? To będzie badać policja.

Mundurowi zbadali trzeźwość wszystkich uczestników karambolu – prawdopodobnie jeden z nich był pod wpływem alkoholu. Pozostali, w tym kierowca, który uderzył w bariery jezdni, byli trzeźwi.

Trudne warunki drogowe

Od piątku na drogach województwa śląskiego panują trudne warunki jazdy – spadł śnieg i nawierzchnia wielu dróg jest śliska. – Jest bardzo ślisko i prosimy o ostrożną jazdę – powiedziała nam Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Foto: Karol Chochół/Informacje Drogowe – Śląsk i okolice

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Jak jest ślisko, to jadę wolniej i w pewnej odległości od poprzedzającego samochodu, bym miał szansę na jakąkolwiek reakcję. Niestety, jeżdżąc na co dzień po naszych drogach mogę powiedzieć, że do wielu kierowców o bardzo małym rozumku ta zasada nie dociera.

  2. jakie ślisko? Panie Mateuszu proszę bardziej przyłożyć się do pracy, tego wymaga uczciwość . Pójście na łatwiznę bo akurat jest zima i najprościej nakręcić czytelników krzykliwym nagłówkiem to chyba poniżej Pańskich możliwości .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here