Synoptycy ostrzegają przed załamaniem pogody. W całej Polsce, w czwartek, 20 stycznia mogą wystąpić burze, opady śniegu oraz silny wiatr.

Polska znajduje się pod wpływem frontu atmosferycznego związanego z niżem Ida. Przyniesie to ponowny wzrost prędkości i porywistości północno-zachodniego wiatru. Towarzyszyć im będą chwilami intensywne opady śniegu oraz zawieje i zamiecie śnieżne.

Opady mokrego śniegu i spadek temperatury powietrza poniżej 0°C spowoduje oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Jest to podobna sytuacja do tej, która miała miejsce w miniony poniedziałek (17 stycznia), ale natężenie zjawisk pogodowych tym razem będzie mniejsze.

Po przejściu frontu zacznie napływać coraz zimniejsze powietrze arktyczne, które z nami pozostanie prawie przez cały kolejny tydzień. Zimna masa powietrza sprzyjać będzie utrzymywaniu się ujemnej temperatury powietrza zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Od niedzieli prognozowane są nocne rozpogodzenia.

Alert RCB

W środę mieszkańcy naszego województwa otrzymali SMS-y z ostrzeżeniem: „Uwaga! Dziś i jutro (19/20.01) możliwy silny wiatr. Przygotuj się na trudne warunki na drogach i przerwy w dostawie prądu. Zostań w domu, jeśli możesz.”