Jaworzniccy policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który usiłował zabić swojego znajomego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym z bloków w centrum miasta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 51-letni mieszkaniec Jaworzna usiłował zabić swojego kolegę w jego mieszkaniu, zadając mu kilka ciosów ostrym narzędziem w okolicę klatki piersiowej i szyi.

Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko i wspólnie z medykami udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy. Ranny trafił do szpitala, a jego niedoszły zabójca do policyjnego aresztu. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa.

Jaworznicki sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 51-latka w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywotni pobyt w więzieniu.