W budynku urzędu Gminy Psary na wszystkich piętrach pojawiły się dystrybutory z wodą dla petentów i pracowników. Dzięki umieszczeniu punktów z wodą pitną urząd ograniczy zużywanie plastikowych butelek.

Zmiana sposobu zaopatrzenia w wodę pitną to może jedno z mniejszych, ale za to bardzo ważne działanie mające na celu ochronę środowiska. Woda dostarczana dotychczas w plastikowych butelkach zastąpiona zostanie wodą gazowaną w butelkach zwrotnych oraz wodą niegazowaną w dużych dystrybutorach.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wodę niegazowaną będzie można nalewać bezpośrednio do wielorazowych butelek, dzbanków czy kubków. Zużyte szklane butelki trafią natomiast do wymiany i zwrotu, które logistycznie obsłuży dostawca. Oczywiście dla osób, które nie posiadają wielorazowych butelek czy bidonów dostępne będą na miejscu jednorazowe kubki.

Nowe umowy, które zostały podpisane pozwoliły na obniżenie kosztów w ramach tej usługi, a ograniczona ilość wytwarzanych śmieci wpłynie na zmniejszenie opłaty za utylizację plastiku. W ostatecznym rozliczeniu wszystkie opłaty związane z dostawą wody do urzędu będą zdecydowanie niższe.

Instalacja dystrybutorów przyczyni się również do promowania świadomej postawy i kształtowania nawyków korzystania z wielorazowych pojemników na wodę oraz odchodzenia od jednorazowych opakowań generujących odpady, pamiętajmy że plastik rozkłada się miliony lat.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Również mamy w firmie dystrybutor wody z waterpoint system.Dobrze że staje sie to coraz bardzie popularne. Na poczatku szef nie chcial sie zgodzic, ale jak przedstawilismy mu kwoty, okazało się że jest to nawet tańsze rozwiązanie niż woda w plastikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here