Jaworzniccy policjanci prowadzili pościg za kierowcą fiata palio, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i w trakcie ucieczki uderzył w policyjny radiowóz oraz najechał na policjanta. Sprawca był pijany.

Przy ul. Jesiennej w Jaworznie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Policjanci z drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej fiata palio. Kierujący zignorował polecenie mundurowych, przyśpieszył i zaczął uciekać.

Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli za nim pościg, doprowadzając do zatrzymania pojazdu. Gdy jeden z mundurowych, próbując wylegitymować kierowcę, wyczuł od niego alkohol, postanowił odebrać mu kluczyki. Kierujący samochodem, w celu uniknięcia odpowiedzialności, podjął próbę ucieczki. Ruszając gwałtownie, uszkodził radiowóz oraz najechał na policjanta.

Zatrzymany 36-letni mieszkaniec Jaworzna został poddany badaniu, które wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjant, z ogólnymi stłuczeniami trafił do szpitala na badania, gdzie została udzielona mu niezbędna pomoc, a następnie mógł wrócić do domu.

Kierowcy fiata przedstawiono zarzuty niezatrzymania do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Jaworznianin przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za czyny, których się dopuścił, grozi mu do 5 lat więzienia.