Na plaży miejskiej przy Pogorii III trwa uzupełnianie czystego, atestowanego piasku. Prace te spowodują tymczasowe utrudnienia w rejonie akwenu.

Już wkrótce odwiedzający Pogorię III będą mogli cieszyć się nowym piaskiem. 20-centymetrowa warstwa piasku z atestem zostanie uzupełniona na lewej części plaży, a ewentualna nadwyżka wysypana przy zejściach ze schodów po prawej stronie.

parking, ciężarówka, piasek
Uzupełnianie piasku Pogoria III – fot. UM Dąbrowa Górnicza

W związku z trwającymi pracami, na parking przy Pogorii pojawił się ciężki sprzęt oraz ogromne ilości piasku, które składowane są na jego wydzielonej części. Odwiedzający zbiornik muszą liczyć się z utrudnieniami, które potrwają kilkanaście dni.

– Piasek będzie składowany na wygrodzonej części parkingu, a następnie mniejszym sprzętem rozwożony i rozprowadzany na plażę. To wiąże się z utrudnieniami w ruchu przy ścieżkach pieszo-rowerowych w okolicach molo przy Pogorii III – mówią przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

parking, piasek
Uzupełnianie piasku Pogoria III – fot. UM Dąbrowa Górnicza

Prace planowo potrwają do 26 listopada. Warto dodać, że Pogoria III to idealne miejsce dla osób, które lubią spędzać aktywnie czas. Tu można biegać, spacerować, jeździć na rowerze, hulajnodze czy rolkach, pływać czy morsować.

CZYTAJ TAKŻE:

Weź się do kupy i sprzątaj po swoim psie. Miasto rozdaje darmowe woreczki na psie odchody