Do końca września wydłużono czas, by wyrobić kartę ŚKUP na bezpłatne przejazdy uczniów i dzieci do 16. roku życia.

Z bezpłatnej komunikacji dzieci i młodzież do 16. roku życia korzystają od 1 stycznia 2018 roku. Obecnie z tego uprawnienia można korzystać na podstawie ulgi zakodowanej na karcie ŚKUP lub na podstawie legitymacji szkolnej.

– Docelowo uprawnienie to będzie zakodowane na karcie ŚKUP i tylko na tej podstawie będzie można korzystać z bezpłatnych przejazdów – wyjaśniają przedstawiciele KZK GOP.

Początkowo dzieci i młodzież jeździć za darmo na podstawie legitymacji szkolnej mieli do końca marca. Przed upływem tego terminu przedłużono ten czas o dwa miesiące. Jak się okazało, to i tak za mało i zarząd KZK GOP postanowił jeszcze raz przedłużyć czas na wyrobienia Śląskiej Karty Usług Publicznych. Tym razem o cztery miesiące, czyli do końca września. Do tego czasu można podróżować za darmo na podstawie samej legitymacji szkolnej.

Zgodnie ze statystykami, prowadzonymi przez KZK GOP, na terenie metropolii jest obecnie ponad 130 tys. dzieci upoważnionych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Dotychczas wydano około 60 tys. kart z zakodowaną ulgą.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koniec KZK GOP bliski. Metropolia przejmuje komunikację