Trwa finał plebiscytu „Bileciki do Kontroli”, w którym mieszkańcy mogą głosować na wzory limitowanej edycji biletów komunikacji miejskiej. Które z 12 propozycji zwyciężą? O tym zdecydują internauci.

Miesiąc temu, spośród 41 propozycji miejsc i symboli ze wszystkich miast i gmin, tworzących Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, internauci wybrali 12 propozycji, które awansowały do finału.

Tym razem mieszkańcy wybierają swoich faworytów spośród specjalnie zaprojektowanych wzorów limitowanej edycji biletów.

Wśród propozycji znajdują się: Zamek w Będzinie, zabytkowy tramwaj N z Bytomia, Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, katowicki Spodek, Radiostacja Gliwicka, Wielki Piec w Rudzie Śląskiej, Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, Pałac Kawalera w Świerklańcu, pomnik Jana Kiepury w Sosnowcu, tyska Żyrafa i sensacyjny zwycięzca półfinału – mikołowski rynek.

Głosowanie trwa do 20 kwietnia na profilu Metropolii GZM na Facebooku. Sześć wybranych obiektów ma ozdobić limitowaną edycję biletów, która w sprzedaży będzie dostępna latem.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia powstała 1 lipca 2017 roku, a zaczęła działać od 1 stycznia 2018 roku. Związek skupia 41 miast i gmin Śląska i Zagłębia, które zamieszkuje 2,3 mln osób. Ma zajmować się m.in. transportem i planowaniem przestrzennym.

Od stycznia 2018 roku na terenie całej metropolii obowiązuje już jedna taryfa biletowa komunikacji miejskiej, a także bezpłatne przejazdy do 16. roku życia.

G-ZM utworzyła już także Zarząd Transportu Metropolitalnego, który docelowo przejmie funkcję organizatora komunikacji na terenie metropolii. Kieruje nim Marek Kopel, były prezydent Chorzowa i członek zarządu w KZK GOP.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Od 1 kwietnia nowe ceny biletów. Ile teraz zapłacimy?

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. No tak, najważniejsze wzory i nazwa. Ludzie, równie dobrze może się tam znaleźć wielka kupa, a autobusy w wiele miejsc i tak nadal będą jeździły rzadziej niż PKS na małej wsi pod Lublinem, tramwaj nadal będzie dostępny tylko dla wybranych szczęśliwców mieszkających w pobliżu garstki linii, a bilety nadal będą tak drogie, że jazda autem na gaz wyjdzie taniej i nadal się trzeba będzie za nimi uganiać, bo jakiejś mądrej głowie przeszkadzała ich dystrybucja w sklepach i kioskach.

  2. Na biletach – wizerunki, odpowiednie w poszczególnych miastach.
    W komunikacji – przywrócić kasowniki perforujące. Takie z wajchą

    A potem ogłosić akcję: „Dziurkuj Włodarza!” (W Będzinie to zaczynałoby się od słów: „Prezydent Łukasz Komoniewski zaprasza…”)
    Trafiasz oczko? Wygrywasz kolejny bilet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here