Od 1 kwietnia wchodzi w życie nowa, zintegrowana taryfa, która obowiązywać będzie na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Zmiany dotyczą biletów okresowych i wprowadzane są w związku z koniecznością ujednolicenia oferty taryfowej dla wszystkich organizatorów działających na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zmodyfikowana zostaje liczba dostępnych biletów w taryfie KZK GOP, a także zmienią się zasady korzystania ze Śląskiej Karty Usług Publicznych.

Wspólna oferta biletowa przygotowana została dla wszystkich organizatorów komunikacji na terenie metropolii, zgodnie z zasadami ogólnej polityki integracji Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

– Modyfikacje te związane są z uproszczeniem oferty i ujednoliceniem oraz wyrównaniem cen. KZK GOP jako jeden z organizatorów działających na terenie metropolii przyjął opracowane założenia, tak aby z jednolitej taryfy mogli korzystać pasażerowie zarówno związku, jak i MZKP Tarnowskie Góry oraz MZK Tychy – wyjaśnia Anna Koteras z wydziału prasowego KZK GOP.

Główne zmiany dotyczące taryfy KZK GOP to:

 • obniżka cen biletów okresowych bez limitu przejazdów – od ok. 4 do ponad 20 proc. Najpopularniejszy bilet sieciowy, na wszystkie rodzaje transportu kosztować będzie 138 zł, zamiast 144 zł (ponad 4 proc. mniej), natomiast bilet obowiązujący na terenie jednego miasta ma kosztować 93 zł zamiast 122 zł (ponad 23 proc. mniej),
 • likwidacja biletów z limitem przejazdów oraz zniesienie obowiązku sczytywania karty przy wejściu i wyjściu,
 • zakończenie promocji 5-procentowej obniżki za regularne wykonywanie check-in check-out.

Wycofanie biletów z limitem

Od 1 kwietnia z taryfy wycofywane są bilety z limitem przejazdów. W sprzedaży dostępne one będą do końca marca. Pasażerowie korzystający z biletu z limitem przejazdów, którego ważność kończy się po 1 kwietnia (np. bilet 30- bądź 90-dniowy kupiony jeszcze w marcu) mogą go wykorzystać zgodnie z dotychczas obowiązującymi zasadami do końca jego terminu (tj. przestrzegany musi być obowiązek sczytywania karty, na której zapisany jest bilet z limitem przejazdów przy każdym wejściu do pojazdu).

Sczytywanie karty

Pozostali pasażerowie (korzystający z okresowych biletów bez limitu przejazdu) nie mają obowiązku sczytywania karty przy wchodzeniu do pojazdu. Obowiązek ten mają w szczególności pasażerowie korzystający z elektronicznych biletów jednorazowych (bilety strefowo-czasowe zapisane na karcie ŚKUP oraz bilety w taryfie odległościowej).

Zakończenie 5-proc. promocji

W związku z wprowadzanym modyfikacjami, obniżkami znaczącej części biletów okresowych oraz zniesieniem obowiązku check-in zakończona również zostaje promocja 5-proc. obniżki za regularne wykonywanie check-in chcek-out.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

UWAGA! Bezpłatne przejazdy z legitymacją do końca maja

11 KOMENTARZE

 1. No! Mądrzej :]
  Zróbta jeszcze dwustronne tablice na przystankach (wyświetlacze) bo nieraz w słońcu nic nie widać!
  A ogólnie te, które ktoś wybrał do tej śląskiej KUPy są jakieś prehistoryczne…
  Na kg kupowane?

  gdzie tam nam do Jaworzna – trza by się do nich przyłączyć!

 2. Taka zniżka to żadna zniżka, dla części będzie drożej… do tej pory za bilet z limitem (z którego i tak nie wszystko zostało wykorzystane) i zniżką płaciłam cos około 125 zł, teraz muszę kupić najtaniej za 138 zł… Może jestem ślepa, ale blnie widzę zniżki….

 3. W gorolowicach ludzie powinni jeździć za darmo …smród w powietrzu taki,że oddychać nie idzie…!!!!Ale komunistyczna huta i kosownia muszą chodzić pełną parą,nie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here