W Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie utworzono tzw. oddział przejściowy dla osób, u których podejrzewa się koronawirusa.

Od 11 kwietnia, zgodnie z nowymi wytycznymi dot. przeciwdziałania epidemii koronawirusa, w jaworznickim szpitalu został utworzony tymczasowy oddział przejściowy.

Odział przygotowano z myślą o pacjentach, u których podejrzewa się chorobę COVID-19 i którzy wymagają obserwacji w warunkach szpitalnych. – Pacjent będzie hospitalizowany do momentu otrzymania wyniku testu pozytywnego na obecność koronawirusa. Jeśli fakt zarażenia się wirusem zostanie potwierdzony, to wtedy pacjent opuści oddział i zostanie niezwłocznie przetransportowany do innego szpitala – takiego, który dysponuje odziałem zakaźnym – tłumaczy Gabriela Buczkowska, dyrektor szpitala.

– Personel medyczny został w pełni przygotowany i zabezpieczony do pracy na nowym oddziale, w którym wydzielono 4 miejsca spełniające warunki właściwej izolacji dla osób z podejrzeniem COVID-19 – podkreśla dyrekcja jaworznickiej lecznicy.

14 kwietnia przyjęto pierwszego pacjenta, który oczekuje na wynik badania.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Jaworzno z najniższą liczbą potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim