Kryminalni z jaworznickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał w garażu znaczną ilość narkotyków. 34-latek usłyszał już zarzuty, a sąd aresztował go na dwa miesiące.

Kilka dni temu, jaworzniccy policjanci wkroczyli do jednego z mieszkań i garażu na terenie miasta. W trakcie przeszukania pomieszczeń mundurowi znaleźli w plastikowych pudłach susz roślinny, a także białą substancję w proszku.

Narkotyki w garażu – fot. Policja Jaworzno

Badanie przeprowadzone przez technika kryminalistyki z jaworznickiej komendy wskazało, że zabezpieczony proszek to amfetamina, z której można było przygotować około dwa tysiące działek, natomiast znaleziony susz roślinny, to marihuana o wadze ponad pół kilograma – przekazał asp. szt. Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Narkotyki w garażu – fot. Policja Jaworzno

Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu przez śledczych, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Jaworznie przychylił się do wniosków śledczych i podjął decyzję o zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania podejrzanego na okres dwóch miesięcy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.