W środę, 9 października ruszą prace związane z przebudową odcinka drogi DW913 w Gródkowie. W związku z zaplanowanymi pracami na kierowców czekają utrudnienia.

Prace związane będą z przebudową 500 m odcinka drogi w okolicy centrum dystrybucyjnego firmy Lidl w Gródkowie. Na wspomnianym odcinku drogi, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Trasy przejazdu autobusów miejskich oraz autobusu szkolnego pozostaną bez zmian.

Przedsięwzięcie jest kolejnym elementem przebudowy DW913. Całość finansowana jest z budżetu województwa śląskiego, obejmuje przebudowę 13 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 913, który przebiega od skrzyżowania z DK 78 w miejscowości Nowa Wieś – Celiny do skrzyżowania z DK 86 w Będzinie.

Na całym modernizowanym odcinku powstanie nowa jezdnia o szerokości od 6 do 7 m z nawierzchnią bitumiczną oraz chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. W trakcie prac wymieniona zostanie także sieć wodociągowa oraz wybudowana kanalizacja sanitarna, o łącznej długości 8 km, w Psarach i Gródkowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here