Teatr Zagłębia ruszył nie tylko z nowym sezonem, ale również kampanią promocyjną „#TeatrZa”. – Naszą ideą jest teatr otwarty, wolny i stawiający trudne pytania – tłumaczą twórcy.

We wrześniu Teatr Zagłębia ruszył z nowym sezonem artystycznym. To jednak nie koniec zmian. Instytucja odświeżyła również identyfikację wizualną i nową stronę internetową, a także ruszyła z kampanią promocyjną.

– W tym sezonie ruszamy pełną parą, by realizować swoje plany i programowe założenia. Jednym z nich jest aktywny udział w dyskusji o ważnych społecznie kwestiach i wartościach – mówi Jacek Jabrzyk, dyrektor ds. artystycznych sosnowieckiego teatru.

Teatr Zagłębia o wolności i tolerancji – fot. Teatr Zagłębia
Teatr Zagłębia o wolności i tolerancji – fot. Teatr Zagłębia

Stąd pomysł na dość nietypową kampanię promocyjną. Na kilkunastu billboardach w regionie zawisły hasła „teatr za wolnością”, „teatr za tolerancją” i „teatr za i przeciw”. W ten sposób sosnowiecka scena chce zwrócić uwagę nie tylko na swoją ofertę artystyczną, ale także rolę teatru jako takiego. – Nasze billboardy można oglądać m.in. na ulicach Katowic, Sosnowca, Czeladzi oraz na granicy Katowic i Chorzowa – wylicza Ewa Koralewska, rzeczniczka prasowa Teatru Zagłębia w Sosnowcu. – Chcemy informować odbiorców o idei teatru jako takiego, ale też o kierunku, w jakim zmierza Teatr Zagłębia. Pokazujemy miejsce, w którym funkcjonujemy i rolę teatru we współczesnym świecie. Miejsca otwartego, niewykluczającego i miejsca wolności twórczej, w którym każdy może poczuć się dobrze – dodaje.

Teatr Zagłębia o wolności i tolerancji – fot. Teatr Zagłębia
Teatr Zagłębia o wolności i tolerancji – fot. Teatr Zagłębia

– Jako teatr mamy obowiązek mówić o ważnych społecznie tematach i poruszać je w naszych spektaklach oraz rozmowach z odbiorcami. Wolność i tolerancja to przecież kluczowe wartości nie tylko na scenie – podkreśla z kolei Jacek Jabrzyk.

Dyrekcja teatru, zanim zaczęła planować nową kampanię promocyjną, zbadała, kim są jego widzowie. Okazało się, że co piąty gość Teatru Zagłębia to osoba spoza Sosnowca. – Na nasze spektakle przyjeżdżają widzowie nie tylko z Sosnowca, ale także z Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich czy z Rybnika. Cieszymy się z tego, bo to inspiruje do dalszej pracy. Zapraszamy wszystkich do naszego teatru. W tym sezonie przygotowaliśmy kilka ciekawych premier – podsumowuje Ewa Koralewska.