Policjanci z Jaworzna zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o szereg włamań i kradzieży. Sprawcę „interesowały” głównie rowery.

Od początku września tego roku 19-latek włamał się oraz próbował się włamać do kilku mieszkań i domów na terenie Jaworzna. Najczęściej kradł rowery oraz sprzęt codziennego użytku. – Łączną sumę strat i zniszczeń, których dokonał, oszacowano na ponad 50 tys. zł – przekazał asp. sztab. Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Nie ma jednak przestępstwa doskonałego. Podczas próby włamania do domu jednorodzinnego mężczyzna zgubił saszetkę z dokumentami. Gdy po nią wrócił, czekali już na niego policjanci.

To jednak nie koniec problemów 19-latka, gdyż w zgubionym portfelu mundurowi znaleźli należące do niego narkotyki. – Kryminalni prowadzący sprawę zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który pozwolił im przedstawić sprawcy zarzuty. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, w wyniku których odzyskano rzeczy z poprzednich włamań – wyjaśnia asp. sztab. Michał Nowak.

Za popełnione mężczyźnie grozi teraz nawet do 10 lat więzienia.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here