Transgresja to zespół z Dąbrowy Górniczej grający alternatywny, mocny i psychodeliczny rock. Bardzo osobiste teksty Pawła Gładysza odsłaniają jego życiowe doświadczenia, we współczesnym świecie bardzo bliskie przyjaciołom z zespołu oraz stale rosnącej liczbie fanów. W sobotę muzycy wystąpili w TVN-oskim programie Mam Talent.

Zgodnie z duchem transgresjonizmu – przekraczania granic, łamania utartych schematów – muzyka Transgresji, czerpiąca inspiracje z wielu różnorodnych źródeł, nie daje się łatwo zaszufladkować w jednym gatunku.

Spektakularny wizerunek (zespół wykorzystuje na koncertach lampy UV i perfekcyjną stylizację opartą na farbach fluorescencyjnych), bardzo mocny i życiowy przekaz powodują, ze koncerty to – oprócz energetycznych walorów muzycznych – niezapomniane show.

Obecnie zespół kończy prace nad debiutanckim albumem, do którego materiał został zarejestrowany w Hertz Studio w Białymstoku, pod czujnym okiem producentów Sławka i Wojtka Wiesławskich. Niebawem premiera singla zapowiadającego album oraz koncert premierowy.

W sobotę, 15 września muzycy wystąpili w TVN-oskim programie Mam Talent.
Usłyszeli 3x tak od Agnieszki Chylińskiej, Agustina Egurroli i Małgorzaty Foremniak i przeszli do dalszego etapu.

Zespół Transgresja zadebiutował na scenie w 2016 roku i bardzo szybko zyskał mocne wsparcie stale rosnącej grupie fanów. Niedługo później światło dzienne ujrzało ich pierwsze demo – „Ludzie atomów masowej destrukcji” – zawierające trzy utwory nagrane na tzw. „setkę”. Zespół jest laureatem przeglądów muzycznych: „100-tka i gra muzyka” w Dąbrowie Górniczej, „FAZA 2017” w Katowicach oraz „Rockosz 2017” w Bielsku-Białej. We wrześniu 2017 ukazało się pierwsze pełne wydawnictwo zespołu – EPka „Spokój znajdzie niewielu”, nagrana w „Studio dmb” w Bielsku-Białej.

W 2018 roku finaliści Antyfestu Antyradia i Emergenza Festival, zwycięzcy New York Festiwal w Łodzi i Rockowiska w Olkuszu. Transgresja ma na swoim koncie dziesiątki koncertów, dzielili scenę z zespołami takimi jak : Organek, Luxtorpeda, NeuOberschlesien, Bracia Figo Fagot, Łydka Grubasa, Kabanos, Lao Che, Proletaryat, Hope czy T.Love.