echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W całej Polsce odbywają się liczne protesty po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który pozbawił kobiety prawa do usunięcia ciąży w przypadku wykrycia wady płodu. Zaostrzeniu ustawy sprzeciwiają się także mieszkanki Zagłębia Dąbrowskiego.

Przez działania partii rządzącej i Ordo luris, Trybunał Konstytucyjny uznał, że tzw. aborcja eugeniczna, wykonywana ze względu na podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu lub choroby, która zagraża jego życiu, jest sprzeczna z Konstytucją RP.

To rozzłościło wielu Polaków, którzy sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego. W ramach sprzeciwu wyszli na ulicę, organizując protesty w całej Polsce. – Trybunał Konstytucyjny skazał tysiące kobiet na cierpienie. Zgotował nam piekło – mówią uczestnicy wydarzenia. – Wyjdź z nami na spacer i wyraź swój sprzeciw – nawołują.

Zaostrzeniu ustawy sprzeciwiają się także mieszkanki Zagłębia Dąbrowskiego. W sobotę, 24 października w Sosnowcu odbył się spacer w obronie praw kobiet. Uczestnicy zebrali się na placu Stulecia, by następnie przejść ulicami miasta. – To nie jest walka o powszechną aborcję, a o prawo wyboru zgodnie ze swoim sumieniem – podkreśliła jedna z uczestniczek protestu.

Uczestników wydarzenia łączy jeden cel – głośne powiedzenie „NIE” rządzącym. – Strajk kobiet to nie tylko chodzenie po ulicach w dużych miastach, ale też walka o nasze prawa, walka o życie nasze oraz naszych dzieci!! Wspierajmy kobiety uczestniczące w proteście i pomóżmy im jak tylko się da – wyjaśniają uczestnicy.

To jednak nie koniec działań mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego. W kolejnych dniach, spacery w obronie praw kobiet organizowane będą w kolejnych miastach, m.in.: w Dąbrowie Górniczej (25.10, PKZ, godz. 19:00), Wojkowicach (25.10, UM Wojkowice, godz. 14:30), Czeladzi (25.10, hala MOSIR, godz. 18:00), Jaworznie (27.10, Urząd Miejski, godz. 19:00) oraz Sosnowcu (27.10, plac Stulecia, godz. 18:00).

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Również organizatorzy Strajku Kobiet zapowiadają kolejne działania. Przeciwnicy naruszenia „kompromisu aborcyjnego” z 1997 roku zapowiedzieli kolejne spacery w obronie praw kobiet oraz działania wspierające prawa kobiet w Polsce.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);