Na terenie Zawiercia prowadzone są testy na obecność koronawirusa wśród nauczycieli.

Przed ponownym uruchomieniem placówek oświatowych na terenie Zawiercia prezydent miasta podjął decyzję o zbadaniu nauczycieli, którzy będą mieli kontakt z uczniami.

– Nauczyciele ze szkół podstawowych, którzy od poniedziałku, 25 maja, mają prowadzić konsultacje dla ósmoklasistów, biorą udział w badaniach na obecność koronawirusa (metodą PCR). Takie rozwiązanie jest możliwe, dzięki współpracy ze Szpitalem Powiatowym w Zawierciu – poinformował Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

Wykonanie badań w kierunku obecności koronawirusa wśród pracowników oświaty ma zapewnić bezpieczeństwo wśród pracowników, dzieci oraz ich rodziców. – Świetne informacje dotyczące badań pracowników szkół podstawowych w Miasto Zawiercie. Żadna z osób przebadanych przez Szpital Powiatowy w Zawierciu nie ma koronawirusa. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by rozpocząć „odmrażanie” podstawówek – przekazał prezydent Zawiercia.

Warto podkreślić, że decyzją prezydenta Zawiercia do 7 czerwca zamknięte są: miejski żłobek (żaden z rodziców nie chciał skorzystać z takiej formy opieki) i przedszkola (większość rodziców zadeklarowała, że zapewni dzieciom opiekę we własnym zakresie).

Z informacji przekazanych przez rząd wynika, że możliwość skorzystania z zasiłku opiekuńczego zostanie przedłużona do 14 czerwca.