Policjanci z Łaz zatrzymali mężczyznę, który pobił swoją matkę. Wobec 30-latka były już zastosowane środki zapobiegawcze. Wcześniej zarzucono mu znęcanie się nad kobietą. Teraz usłyszał kolejne zarzuty.

Wobec zatrzymanego 30-latka były już stosowane środki zapobiegawcze. Pod koniec kwietnia br. mężczyźnie zarzucono znęcanie się nad swoją matką. Prokurator wydał wtedy postanowienie o zakazie zbliżania się do kobiety, a także nakazał opuścić wspólnie zajmowany lokal.

Mieszkaniec gminy Łazy został też objęty policyjnym dozorem. Spokój nie trwał jednak długo. Agresywny mężczyzna uszkadzając drzwi, wdarł się do mieszkania matki, a następnie grożąc kobiecie, pobił ją. Na miejscu interweniowali policjanci.

30-latek został zatrzymany. Był nietrzeźwy. Miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna kolejny raz usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Na wniosek policjantów i prokuratury zawierciański sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Młody mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.