Działka w rejonie ulicy Ostrogórskiej i Rozwojowej w Sosnowcu, gdzie kiedyś stał słynny Szkieletor wciąż nie znalazła nowego nabywcy. W przetargu nie wpłynęła żadna oferta.

Znajdujący się w centrum miasta teren, gdzie jeszcze niedawno stał słynny Szkieletor nie cieszy się powodzeniem. Od samego początku inwestycje w tym miejscu miały problemy. 14-kondygnacyjna konstrukcja miała być sztandarową inwestycją uczelni. Niestety nigdy nie została ukończona. Uczelnia próbował kilkukrotnie sprzedać obiekt. Ostatecznie w 2016 roku zlecono jego wyburzenie.

Na początku 2019 roku uczelnia wystawiła na sprzedaż ponad 4-hektarowy teren w rejonie ul. Ostrogórskiej i Rozwojowej. Cena wywoławcza za teren o powierzchni ponad 43 tys. m kw. wynosiła 10,7 mln zł netto. Niestety, w lutym okazało się, że nie wpłynęła żadna oferta.

Nie pomogła nawet nietypowa akcja promocyjna prezydenta Sosnowca. Arkadiusz Chęciński, gdy ogólnopolskie media żyły tematem „afery taśmowej” i budowy dwóch wież na Srebrnej w Warszawie, wrzucił na swój profil w mediach społecznościowych wpis z grafiką „Wybuduj sobie wieżowiec w Sosnowcu. Jaki chcesz, złoty, srebrny. Zgoda prezesa niewymagana”.

Uczelnia, w drugim w tym roku przetargu, zdecydowała się na obniżenie ceny o ponad milion złotych. Za teren nabywca miałby zapłacić 9,65 mln złotych. Niestety i tym razem chętnych na zakup działki w rejonie ulicy Ostrogórskiej i Rozwojowej nie było. W przetargu nie wpłynęła żadna oferta zakupu nieruchomości.

Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zapowiada kolejne postępowanie przetargowe. Czy tym razem się uda? Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, mogą tu powstać budynki wielorodzinne lub usługowe o wysokości do 55 metrów.