Powiat będziński otrzymał wsparcie finansowe na remont dróg powiatowych. Środki pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja wpłynie na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Dofinansowanie na remont dróg powiatowych wynosi ponad 6 mln złotych. – Miło mi poinformować, że powiat będziński otrzymał dofinansowanie na łączną kwotę ponad 6,3 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na – od dawna oczekiwane przez mieszkańców – przebudowy dróg w Będzinie, Siewierzu i Mierzęcicach – podkreśla Sebastian Szaleniec, starosta będziński.

Dzięki otrzymanemu wsparciu możliwy będzie remont drogi powiatowej 4708S w ciągu ulicy Czesława Miłosza w Będzinie (etap II). Prace przewidziane są od sierpnia 2019 roku do czerwca 2020 roku. Wartość zadania wynosi ponad 3 mln złotych, dofinansowanie w wysokości 60 proc. wyniesie ponad 1,8 mln złotych.

Wyremontowana zostanie także droga powiatowa 4706S w ciągu ulic Krakowskiej i Zagłębiowskiej w Siewierzu (odcinek 1,8 km). Prace mają zakończyć się w czerwcu przyszłego roku. Wartość zadania wynosi ponad 5 mln złotych, z czego powiat otrzyma dofinansowanie 60 proc., które wynosi ponad 3 mln złotych.

Ostatnią inwestycją, która zostanie wyremontowana w ramach zadania jest droga powiatowa 4756S w ciągu ulic Dworskiej, Kościuszki i Kościelnej w gminie Mierzęcice (odcinek 2,296 km). Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2020 roku. Koszt inwestycji to ponad 2,5 mln złotych. Na realizację zadania powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 60 proc. tj. ponad 1,5 mln złotych.