– Od 19 kwietnia będziemy powoli odmrażać gospodarkę – poinformował we wtorek rano minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednocześnie podkreślił, że izolacja jest skuteczna i gdyby nie ona, liczba chorych byłaby znacznie wyższa.

– Od 19 kwietnia będziemy powoli odmrażać gospodarkę. Myślę, że to jest dobra wiadomość, jeśli patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji, która jest skuteczna i gdyby nie ona, to mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy chorych – powiedział minister Łukasz Szumowski w „Porannej rozmowie” w RMF FM.

Przypomnijmy, że kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że po Świętach Wielkanocnych rząd przedstawi plan powrotu do „nowej rzeczywistości gospodarczej”. Zaznaczył, że będzie to plan „bardzo logiczny, uporządkowany, przedyskutowany z ekspertami i od zdrowia, i od gospodarki, i od spraw społecznych”.

Jak informuje RMF FM, ma się zmienić limit wejścia do sklepów, który ma być uzależniony od powierzchni sklepu, a nie od ilości kas, jak jest obecnie. W pierwszej fazie miałyby zostać także otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne i sklepy odzieżowe w galeriach handlowych.

Warto też dodać, że od 16 kwietnia wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

FOTO: Adam Guz/KPRM