– Wprowadzamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej – powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Noszenie maseczek będzie obowiązkowe od 16 kwietnia.

Od czwartku, 16 kwietnia, zostanie wprowadzony obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Noszenie maseczek lub chusteczek ma ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

– To na dzisiaj, gdy już coraz więcej jest osób chorych w Polsce, czasami bezobjawowo, pozwala ochronić nie nas, którzy będziemy nosili te maseczki i chustki na twarzy, ale innych przed nami. W związku z tym od przyszłego czwartku taki obowiązek będzie dla wszystkich w przestrzeni publicznej – podkreśla Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Minister podkreśla, że nie musi to być maseczka. – Może to być również chustka czy szalik – zaznacza.

PRZECZYTAJ: Dzięki wolontariuszom seniorzy otrzymają maseczki

Przypomnijmy, że dotychczasowe obostrzenia w przemieszczaniu się, działalności sklepów czy zamknięciu szkół, przedłużono do 19 kwietnia 2020 roku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Mieszkańcy zagłębiowskiego miasta otrzymają maseczki

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. Nakaz noszenia rękawiczek, brak rękawiczek. Nakaz noszenia masek, brak masek. Policja wlepia mandaty jak szalona interpretując sobie nowe zalecenia jak chce… Tymczasem na uroczystościach smoleńskich kilkadziesiąt osób bez zachowania odstępów, bez rękawiczek, bez masek. PiS, równi wobec prawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here