Sztab szkoleniowy drużyny Aluronu Virtu CMC Zawiercie pozostaje bez zmian. Są to osoby, które swoją pracę z drużyną rozpoczynali, gdy ta była jeszcze w I lidze.

Dominik Kwapisiewicz, Jakub Gniado i Krzysztof Makaryk nadal będą odpowiadali za przygotowanie techniczne, fizyczne i taktyczne w Aluronie Virtu CMC Zawiercie w nowym sezonie PlusLigi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aluron Virtu CMC Zawiercie (@aluronvirtucmc)

Kwapisiewicz 19 listopada przejął stanowisko pierwszego trenera po Albercie Semeniuku, a Makaryk z początkiem grudnia zastąpił w roli jego asystenta Michała Szczytowicza, obejmując jednocześnie pozycję statystyka. Jakub Gniado dołączył do nich w roli trenera przygotowania fizycznego przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017. Wspólnie poprowadzili Aluron Virtu Wartę do zwycięstwa w I lidze, a następnie do historycznego awansu do PlusLigi. Wtedy też Kwapisiewicz został asystentem doświadczonego Emanuele Zaniniego.

– Mimo prawie 40 lat na karku mam jeszcze chwilę i nie uważam tego za zły krok. Staram się sterować tą karierą czy przygodą z siatkówką rozsądnie i optymalnie, bez zbędnego podpalania się. Również cała sytuacja z koronawirusem nie napawała optymizmem na przyszłość, do tego sprawy rodzinne, to wszystko złożyło się na to, że wspólnie z prezesem zdecydowałem, by pozostać w roli drugiego trenera. Na pewno jestem zadowolony z tego, z kim będę współpracował – tłumaczy Dominik Kwapisiewicz.

Sztab szkoleniowy Aluronu Virtu CMC Zawiercie – fot. mat. pras.
Sztab szkoleniowy Aluronu Virtu CMC Zawiercie – fot. mat. pras.

– Jestem bardzo zadowolony i dumny, że udaje nam się utrzymywać stabilność w sztabie. Każdy z jego przedstawicieli jest najwyższej klasy specjalistą w swojej dziedzinie, natomiast prawdziwą siłę stanowią jako jedność, jako osoby współpracujące, którym na klubie zależy, dla których nie jest to klub przypadkowy, a jest ich miejscem na ziemi. W związku z tym uważam, że mamy, jako zespół, jeden z najlepszych sztabów w Polsce, świadczy on o naszym rozwoju i stanowi bazę do dalszych wyzwań i doskonalenia pracy z siatkarzami – dodaje Kryspin Baran, prezes Jurajskich Rycerzy.