W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu oficjalnie otwarto nowy kompleks poradni specjalistycznych. Koszt przebudowy to ponad 1,5 milionów złotych.

Na powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych utworzono 11 gabinetów lekarskich, sześć pokoi diagnostyczno-zabiegowych oraz punkt centralnej recepcji wraz z poczekalniami dla pacjentów. Wprowadzono także elektroniczny system kolejek, by pacjenci w przejrzysty sposób byli informowani o kolejności przyjęć.

W szpitalu działają poradnie: okulistyczna, onkologiczna, chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ginekologiczno-położnicza, medycyny paliatywnej, neurologiczna oraz poradnia dla ozdrowieńców.

Wszystkie pomieszczenia wraz z recepcją przeniesiono na parter budynku głównego. Ma to na celu ułatwienie pacjentom wizyty. Poprzez to od rejestracji, po badanie i wizytę u lekarza będą mogli załatwić wszystko w jednym miejscu i nie będą zmuszeni do przemieszczania się po budynku. Dodatkowo poradnie zostały pozbawione barier architektonicznych, szczególnie dla pacjentów z trudnościami w poruszaniu się.

– Do tej pory, aby dojść do poradni trzeba było przejść przez szpitalne korytarze i dostać się na pierwsze piętro. Było to z pewnością uciążliwe dla osób, które mają trudności z poruszaniem się. Problemem był również brak możliwości całkowitego rozdzielenia tras pacjentów ambulatoryjnych i przyjętych do hospitalizacji, na czym nam bardzo zależało, zwłaszcza w dobie obecnie trwającej pandemii. Wdrożone przez nas nowe rozwiązania sprawiają, że pacjenci mogą odbyć wizytę u specjalisty w bezpiecznych i komfortowych warunkach – mówi Piotr Zachariasiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Koszt przebudowy oraz utworzenia nowych poradni wyniósł ponad 1,5 miliona złotych. Na nie składały się środki własne szpitala wraz z dotacją ze starostwa powiatowego. Od początku roku z poradni specjalistycznej skorzystało ponad 31,5 tysięcy mieszkańców powiatu zawierciańskiego oraz pacjentów z innych części województwa.

CZYTAJ TAKŻE:

Pomiar temperatury ciała – jakie termometry są najdokładniejsze