Od środy, 1 grudnia Szpital Powiatowy w Zawierciu rozpoczął realizację programu lekowego dotyczącego leczenia cukrzycowego obrzęku plamki (DME).

Jest to jedno z powikłań cukrzycy. Szacuje się, że w Polsce, w której na tę chorobę cierpi ponad 2 miliony osób, 14 proc. z nich choruje na cukrzycowy obrzęk plamki. Prowadzi on do pogorszenia widzenia, a nawet do całkowitej utraty wzroku.

Szpital w Zawierciu wygrał konkurs, który umożliwi mu nowoczesne leczenie choroby. Pacjenci będą mogli skorzystać z nowoczesnego leczenia i skutecznej terapii, która będzie dostosowana do ich ich indywidualnych potrzeb.

Zapisy odbywają się pod numerem telefonu: 885 999 153. Pierwsza kwalifikacja chorych do programu odbędzie się w poradni okulistycznej przy ulicy Miodowe 14 w czwartek, 9 grudnia.

– Fakt, że nasz szpital wygrał konkurs na realizację  programu lekowego leczenia cukrzycowego obrzęku plamki żółtej jest kolejnym przykładem wysokiego standardu leczenia, jaki oferujemy naszym pacjentom – mówi Ewa Karoń, kierownik oddziału okulistycznego.